Angelina Topić i u dalju u finalu

Srpska atletičarka izborila je mesto među 12 najboljih i u skoku udalj...

Avgust 9, 2023 - 13:04
 0  2

Srpska atletičarka izborila je mesto među 12 najboljih i u skoku udalj sa preskočenih 6,50 metara. Imala je ukupno treći rezultat u preliminarnoj rundi. U finale nisu prošle Teodora Boberić, koja je bila 22. sa 5,96 metara i Dunja Sedlaček, koja je sa 5,80 bila 26. Nikola Kostić je zauzeo prvo mesto u drugoj polufinalnoj grupi i sa ostvarenjem 50,54 prošao u finale koje je na programu u četvrtak od 16.45 časova. Za medalju će se boriti i Miloš Nisić na 200 metara. Srpski reprezentativac je štopericu zaustavio na 21,01, što je bilo dovoljno za treće mesto i prolaz u finale. Odlučujuća trka zakazana je danas za 19.05 časova. Adriana Vilagoš je rutinski prošla u završnicu bacanja koplja. Aktuelna evropska vicešampionka u apsolutnoj konkurenciji je bila ubedljivo najbolja u kvalifikacijama sa 54,71 metara. Saima Murić zauzela je deveto mesto u finalu trke na 3000 m rezultatom 9:42,73, dok je Milica Tomašević u istoj disciplini trku završila na 12. mestu sa 9:55,13.