Metaloplastika bez poraza!

Mar 9, 2024 - 10:31
Mar 11, 2024 - 10:20
 0  16

Niz utakmica u hali Zorka bez poraza se nastavlja. Ovoga puta na megdan rukometašima Metaloplastike izašla je ekipa Radničkog iz Kragujevca, koju su pobedili razultatom 37:27.

Otvorili su Kragujevčani dobro utakmicu, imali su igru i rezultat u svojim rukama punih dvadeset minuta, zahvaljujući pre svega  brzopletim akcijama i greškama u napadu rukometaša Metaloplastike. U 23 minutu imali su gosti i tri gola prednosti 10:13. U tom trenutku plavi, posle isključenja gostujućeg igrača Dušana Kasalović, uspevaju u uhvate brzi priključak a do kraja prvog poluvremena povedu i sa dva gola razlike i na odmor odu rezultatom 18:16.

U drugo poluvreme naši rukometaši ulaze mnogo spremnije i polako podižu rezultatsku prednost. Odbrana odradila vrhunski posao, predvođena fenomenalnim Arsićem koji je po deveti put ove sezone izabran za najboljeg igrača utakmice. Kako je u odbrani briljirao Arsić tako je u napadu razoran bio Brajović koji devet puta zatresao mrežu gostiju.

Na kraju sigurna i zaslužena pobeda Metaloplastike Elixir, koja je sa ova dva boda obezbedila drugo mesto i prednost domaćeg terena u plajofu.
Metaloplastika Elixir - Radnički 37:27 (18:16)

Metaloplastika Elixir:
Darko Arsić 14 odbrana, Vojislav Brajović 9 golova, Milan Dakić 6, Milan Jovanović 5, Mateja Dodić 4, Uroš Simić 4, Domagoj Alilović 2, Filip Milovanović 2, Milija Papović 2, Damjan Marjanović 2 odbrane, Luka Jevtić 1 gol, Uroš Pavlović 1 i Kosta Petrović 1 gol.