Metaloplastika poražena od Valura

Feb 12, 2024 - 09:38
Feb 14, 2024 - 09:06
 0  8

Rukometaši Metaloplastike pretrpeli su poraz od ekipe Valur iz Rejkjavika. Iako je Valur bio favorit u ovom meču on nije uspeo da nanese ozbiljni poraz našoj ekipi, rezultat na kraju meča je bio 27:26 (11:11).

Od prvog minuta naizmenično su se obe strane smenjivale u prednosti. Na poluvreme oba tima odlaze sa nerešenim rezultatom 11:11.

Drugo poluvreme ide u korist ekipi Valur i u 41 minutu dolazi do tri gola prednosti. I kada je izgledalo da će uspeti da slome plave, Metaloplastika preko Vojislava Brajović sa dva gola, Igora Milovanović i Domagoja Alilović, ali i konstantno sigurnog Darka Arsić, preokreće rezultat i uvodi utakmicu u neizvesnost. Na kraju Valur - Metaloplastika Elixir 27:26.

Pored sigurnog Darka Arsić na golu Metaloplastike, u plavom taboru su se istakli još Vojislav Brajović sa 8 golova, Domagoj Alilović 6, Uroš Pavlović 3, Mateja Dodić 2, Igor Milovanović 2, Uroš Simić 2, Brana Mirković 1, Milija Papović 1 i Milan Dakić sa 1 postignutim golom.

Iako su poraženi, čeka se utakmica koju će biti odigrana u našem gradu i koja će biti odlučujuća  za prolaz u četvrtfinale EHF Evropa kupa.